Власні ресурси і резерви львівського клубу вичерпані, а другий співвласник не йде на діалог

Львівські “Карпати” близькі до зняття з нинішнього розіграшу чемпіонату України з футболу через проблеми з фінансами. Про це повідомляється на офіційному сайті “зелено-білих”

“Перенесений поєдинок УПЛ “Карпати” – “Маріуполь”, цілком ймовірно, не відбудеться, як і наступні матчі львів’ян у чемпіонаті. Причина – брак необхідних коштів. Тритижневий виїзд (через епідеміологічну ситуацію у Львові “Карпати повинні були зіграти свої поєдинки в гостях) обійдеться майже у півтора мільйона гривень. У клубу таких коштів немає”, – йдеться в заяві клубу.

У цьому ж повідомленні вказується, що львів’яни рік виживали без фінансування, однак, на даний момент, власні ресурси і резерви вичерпані, і клубу з “урізаним і скромним бюджетом необхідна солідна дотація”. 

Олег Смалийчук (новий співвласник “Карпат” з кінця травня 2020 року – ред.) намагався зв’язатися з іншою стороною – компанією “Крісал Холдінгс” (її пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським, але жодного разу не згадують цього імені – ред.) щодо подальшого фінансування клубу, а також пропонував викупити їхню частку, проте діалогу не вийшло.

В Міській раді Львова заявили, що хочуть, аби “Карпати” грали у вищому дивізіоні, але фінансово допомогти не можуть, так як не мають права.

“До мене приходив власник частини акцій, я дав чітке розуміння – для Львова важливо, щоб “Карпати” були і грали у вищому дивізіоні. Ми готові допомагати всім, чим можемо, але ми не маємо права фінансувати професійні футбольні клуби. Ми підтримуємо дитячий футбол. Тому завдання, щоб власники знайшли розуміння і футболісти мали гарантоване фінансування, щоб “Карпати” нас радували… Ми хотіли виступити в якості гаранта пошуку компромісу, але так виходить, що це сьогодні не можливо, враховуючи, що власники між собою шукають діалог. Знайдуть розуміння – будемо підтримувати і робити все необхідне”, – прокоментував ситуацію мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, що через спалах коронавірусу серед гравців та персоналу команди “леви” не зіграли поєдинки з “Маріуполем” і “Дніпром-1”. При цьому керівництво клубу погодилося дограти їх на полі суперника за кілька днів до календарних матчів.

Так, 1 липня повинен був відбутися матч 24 туру “Карпати” – “Маріуполь”, але львів’яни на матч не виїхали. Якщо ситуація не зміниться, то клубу зарахують технічну поразку. За другу неявку на гру відбудеться зняття з чемпіонату.