Українська тенісистка Марта Костюк розповіла про буллінг і розставання з тренерами.

“Стикалася я з буллінгом? Так, були ситуації. Було і від хлопців моїх, і від тренерів декількох, від команди. Але, напевно, найбільше від тренерів. Мені говорили: “Ти тупа, ти слабка”. Чесно кажучи, не дуже пам’ятаю і не хочу згадувати всі ці моменти.

Це було в період, коли мені було 16 і 17 років. Але я вважаю, що мене ще не сильно гнобили. Жінок дуже сильно принижують тренери. Думаю, що у чоловіків з тренерами зовсім інші відносини, вони знають, де кордону переходити не можна. Тому що буде або мордобій, або “до побачення”. А жінки більш гнучкі в стосунках, більш вразливі і чоловіки сильно цим користуються.

Тренери – це ж, в основному, професійні спортсмени, в яких нічого не вийшло. Ясна річ, що їх тисне те, що ти дівчина, що ти молода, ти заробляєш гроші. Вони, звичайно, хочуть для себе найкращого, вони з тобою до кінця, ми переможемо. Але їх дуже сильно придавлює власне его.

Як я вирішила проблему? Я розлучилася з тренерами, розлучилася з командою. Було дуже складно, я боялася, що зі мною не захочуть працювати. З одним тренером ми розлучилися, тому що вже не було іншого виходу. Там уже була така жесть. Ми сіли, поговорили і потім я ще по телефону сказала “ні” і на цьому все закінчилося. З другим тренером ми так розійшлися зі словами: “До зустрічі, можливо колись будемо ще працювати”. Ще один тренер був. Я вже розуміла, що ми розлучимося, але все одно поїхала з ним на один турнір. Я програла матч, подзвонила своєму менеджеру і кажу: “Слухай, ти можеш подзвонити йому і сказати, що я не хочу працювати?”. А ми були з ним в одному готелі, просто я його настільки сильно боялася, що не могла сісти і сказати про це”, – наводить слова Марти Sport.ua.