Очільник Львова переконаний, що відправляти школярів на канікули цього тижня зарано

Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував місцевим школам запровадити канікули з понеділка, 19 жовтня, тоді як Міністерство освіти порекомендувало відправити школярів на відпочинок з 15 жовтня. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради. 

Зазначається, що з такою пропозицією Андрій Садовий звернувся до обласної комісії ТЕБ і НС. 

“Уряд рекомендує скерувати університети на дистанційне навчання. Натомість щодо шкіл є чітка рекомендація, щоб із четверга, 15 жовтня, діти йшли на канікули. Я вважаю, що це зарано. Якщо таке робити, то вже з понеділка. Тому з таким проханням я звернувся до обласної комісії ТЕБ і НС. Адже батьки не можуть за два дні спланувати, що діти мають бути вдома. Щодо садочків, то вони будуть працювати”, – пояснив він. 

Також міський голова наголосив, що протягом останніх днів в Україні різко зросла кількість хворих на коронавірус. Зокрема, 12 жовтня у Львівській області з 1000 проведених тестів на COVID-19, 341 показав позитивний результат. За словами Андрія Садового, це найвищий результат за всі дні тестування. 

Так, міський голова переконаний, що найбільше хворобу переносять школярі, які інфікуються у закладах освіти. Водночас він додав, що діти найчастіше легко переносять хворобу. Тоді як у людей старшого віку перебіг коронавірусу може супроводжуватися ускладненнями.

“У моїх знайомих дитина прийшла зі школи і захворіла. Від неї захворіло 7 членів родини… Канікули і так мали бути, а зроблять їх на тиждень швидше”, — пояснив Андрій Садовий. 

Водночас очільник Львова додав, що на навчання в університетах місто не впливає. За його словами, це рішення самостійно приймає міністерство освіти. 

Нагадаємо, напередодні у МОН порекомендували всім закладам загальної середньої освіти запровадити осінні канікули для школярів з 15 до 30 жовтня. Водночас інші освітні заклади заклилкали перейти на дистанційне навчання.