До серця жінки доправили клапан через прокол шкіри

У Львові 17 жовтня в Клінічній лікарні швидкої допомоги 80-річній пенсіонерці провели операцію на серці без жодного розрізу. Про це повідомив директор лікарні Олег Самчук у Facebook

Як зазначається, жінці провели транскатетерну імплантацію аортального клапана. Тобто, хірурги доправили цілий клапан до серця пацієнтки через прокол шкіри та без жодного розрізу.

“Якщо говорити про сам процес: через маленький прокол у шкірі лікарі ввели протез до стегнової артерії, а потім – у серце”, – зазначив Самчук. 

За його словами, пацієнтка, 80-річна жителька Львівщини, потрапила до лікарні у тяжкому стані – із набряком в ногах і рідиною в легенях. Медики встановили їй діагноз критичний аортальний стеноз.

“Через вік клапан у її серці “закам’янів”, замість отвору у 3 см, у серці була дірочка розміром 0,8 мм. Через це кров не могла прокачуватися, страждали всі органи”, – зазначив директор лікарні.

У Львові жінці провели рідкісну в Україні операцію на серце
Oleg Samchuk, Facebook

За прогнозами медиків, без операції жінка могла прожити не більше кількох місяців. Однак, стан пацієнти не дозволяв проводити їй традиційне хірургічне втручання на відкритому серці. У зв’язку з цим медики прийняли рішення поставити жінці клапан через судину, який за кошти лікарні було замовлено з-за кордону. Проводили операцію фахівці Центру серця та судин під контролем професора Марека Григера з Польщі.

“Що надзвичайного в операції, крім її надсучасності? – Коштує вона майже мільйон гривень і таких у всій Україні донині виконано лише кілька”, – додав лікар. 

Нагадаємо, нещодавно в Україні вперше провели операцію з трансплантації підшлункової залози. Пересадку органу здійснили у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги.